Category Archives: Bez kategorii

Z iluzją w Kenii – rozmowa z iluzjonistą Piotrem Denisiukiem

WywiadPiotrD,styczeń,ArchiwumIluzjonisty2

Kim był Piotr Denisiuk zanim został iluzjonistą?

Byłem przeciętnym gimnazjalistą, który nie miał żadnej pasji. Chodziłem do szkoły muzycznej, sześć lat grałem na akordeonie, dwa lata na pianinie, ale nie było to coś, czym się fascynowałem. Potem zająłem się bieganiem. W drugiej klasie gimnazjum zaczęła się iluzja.

Jak wyjaśniłbyś naszym czytelnikom różnicę między iluzjonistą a magikiem?

Iluzjonista i magik w zasadzie oznaczają tą samą osobę. W języku polskim nie ma znaczących różnic, natomiast w języku angielskim istnieją dwa słowa „illusionist” i „magician”. Iluzjonista to osoba, która robi „duże iluzje” jak David Copperfield, który wywołuje konkretne emocje w swoim widzu, zabiera go w magiczny świat. Natomiast magik specjalizuje się w stand-upach, czyli występach rozrywkowych. W Polsce słowo iluzjonista jest określeniem bardziej prestiżowym, magik jest słowem potocznym.

Jak się zainteresowałeś iluzją?

Zobaczyłem sztuczkę w Internecie, była to „znikająca karta”. Postanowiłem, że się tego nauczę. Po pół roku trafiłem na forum iluzjonistów, gdzie wysyłałem nagrane przeze mnie filmiki. Pokazywałem wszystkie triki, które się nauczyłem, a iluzjoniści mówili, co w danej sekundzie robię źle, nad czym muszę jeszcze popracować, a co jest dobrze. Zacząłem występować z wolontariatem. Dało mi to bardzo dużo doświadczenia, ponieważ były to występy dla trudnej młodzieży. Później zaczęły się pierwsze występy w restauracjach, na weselach i na ulicy.

Którą ze swoich sztuczek lubisz najbardziej?

Ulubionej nie mam. Ostatnio robię numer, który wykonywał ostatni z wielkich iluzjonistów, Houdini – połykanie igieł. Bardzo mi się to podoba. Polega on na tym, że połykam po kolei dwadzieścia dwie igły, później połykam kawałek sznurka i wszystko to wyciągam połączone. Ta sztuczka bardzo się podoba. Wykonuję ją w finale mojego występu.

W grudniu wyjechałeś do Kenii. Była to nagroda główna w konkursie fundacji Photography for Nairobi. Do wyboru miałeś jeszcze lot do Indii i USA. Dlaczego wybrałeś Kenię?

Ponieważ stwierdziłem, że w USA jest za drogo (śmiech). Zostały więc Indie i Kenia. Pomyślałem sobie: Indie – bardzo fajny inny kraj, inna kultura. Jednak stwierdziłem, że wolę pojechać do Afryki, do Kenii. Już od dziecka mnie tam ciągnęło. Jeszcze jako nastolatek interesowałem się kulturą reggae, miałem dredy. Bardzo nęcił mnie klimat Afryki.

Jakie najciekawsze wspomnienie przywiozłeś stamtąd?

To był chyba drugi lub trzeci dzień pobytu w Kenii. Przyjechałem do Mombasy nocnym autobusem. Tuż po wschodzie słońca zamówiłem sobie kawę, wyszedłem na zewnątrz i spotkałem Araba w wieku około pięćdziesięciu lat i się z nim zaprzyjaźniłem. Chodziłem z nim po wybrzeżu Oceanu Indyjskiego i rozmawiałem. Okazało się, że to jest bardzo poważana, mądra osoba, z doświadczeniem życiowym. Jego ksywkę „Oly” malowano na ścianach sprejami. Dzięki niemu i siostrom zakonnym przez cały pobyt w Kenii zapłaciłem tylko za cztery noclegi. Resztę czasu spędziłem u niego. Pokazał mi, jak żyją lokalni ludzie. Spędzałem czas z jego przyjaciółmi. Byłem jedynym białym, który z nimi chodził, rozmawiał i pił czaj.

Jak Kenijczycy odbierali twoje występy?

Bardzo żywo. Zauważyłem, że my, biali, reagujemy ze znacznie większym dystansem. W Kenii każda moja sztuczka spotykała się z okrzykami zachwytu ze strony widowni. Oni nigdy tego nie widzieli. Występowałem dla osób w Nairobi, dla dzieciaków w wioskach oraz dla znajomych Sułtana.

Dla mnie podczas występów bardzo ważna jest interakcja, rozmowa. Natomiast oni w ogóle nie zwracali na to uwagi. Dla nich najważniejszy był ten jeden moment, w którym coś znikało lub się pojawiało.

Jakie są twoje plany na przyszłość? Iluzja to twoja praca czy raczej hobby?

Już od jakiegoś czasu zarabiam na tym i jest to najlepsza praca, z którą wiążę swoją przyszłość. Wiem, że nie mógłbym pójść na żaden etat, żeby pracować po osiem godzin. Chciałbym w miesiącach wakacyjnych występować na ulicy, żeby co nieco zarobić w sezonie. Poza tym prowadzę pokazy na firmówkach, weselach. Ponadto chcę dużo podróżować. Wyprawa do Kenii zainspirowała mnie do tego. Teraz myślę o Australii i Nowej Zelandii. Poza tym jeszcze myślę o powrocie do Afryki, o podróży do Tanzanii i zdobyciu Kilimandżaro.

Jak myślisz – skąd bierze się w ludziach taka tęsknota do iluzji i magii, co ich tak w niej pociąga?

Po pierwsze występów iluzjonistów „na żywo” nie widzi się często. Po drugie, gdy zobaczy się, jak ktoś robi coś niemożliwego, pojawia się pytanie: jak on to robi?. Ludzie w tej szarej codzienności czują tęsknotę do nadzwyczajnych rzeczy.

Dziękujemy za rozmowę.

Dziękuję.

Rozmawiały Agnieszka Dyczko i Joanna Rusecka

Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

Z pewnością zastanawialiście się kiedyś, jak faktycznie jest mieszkać w Chorwacji, czy Niemcy są jedynie dodatkiem do ogromnego Berlina lub jak czują się mieszkańcy Białowieskiego Parku Narodowego, codziennie stykający się z jego mieszkańcami.
Teraz macie okazję się tego dowiedzieć.
30 maja w godzinach 19:00 – 24:00 odbędzie się „Festiwal Podróżniczy u Przyrodników”, jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznej edycji „Nocy Uniwersytetów”. Redakcja „Radaru”, jako patronaci wydarzenia, gorąco Was zaprasza.

Podróżnicy

VIII edycja Polskiej Szkoły Human Resources

W dniach 23-25 maja 2014 odbędzie się VIII edycja Polskiej Szkoły Human Resources, podczas której 30 uczestników będzie zgłębiać wiedzę i umiejętności z zakresu Human Resources. W tym roku główną tematyką szkoleń jest Coaching, NLP oraz Trenerstwo. Szczegółowy plan już wkrótce.

http://aegee.lublin.pl/pshr8/

Videokorki – promocja dla czytelników Magazynu Radar!

Specjalna promocja dla wszystkich czytelników Magazynu Radar!
Powstał nowy serwis dla korepetytorów: http://videokorki.net/.
W największym skrócie projekt można nazwać połączeniem:
– portalu ogłoszeniowego dla korepetytorów,
– z wbudowaną, bezpośrednią komunikacją wideo (korepetycje na odległość),
– z wbudowanym wew. systemem natychmiastowych rozliczeń pomiędzy korepetytorem i jego klientem.
Więcej: http://videokorki.net/pomoc/samouczki.html

http://videokorki.net/pomoc/mat-reklamowe/23-artykul-korepetycje-z-wlasnego-fotela.html

Wszyscy czytelnicy Magazynu Radar, którzy zamieszczą ogłoszenie do 31.03.14r., otrzymają rabat 100%, na okres do 30.06.14r., na wszystkie usługi serwisu!
Kod rabatowy **: MagazynRadar
** – kod rabatowy należy podać podczas zakupu pakietów, system automatycznie uwzględni rabat 100%

PlakatRadar_20140304

Mentorship Program.

„Czuję się liderem! Chcę robić w życiu rzeczy ważne i dobre. Chcę zmieniać świat!”
Jeśli Ty także myślisz w ten sposób, to Mentorship Program jest właśnie dla Ciebie.

Czym jest Mentorship Program?
To przede wszystkim:
– 3 dni inspirujących zajęć z najlepszymi managerami;
– praktyczna wiedza, której nie otrzymasz na innych warsztatach;
– praca twarzą w twarz z doświadczonymi mentorami;
– fantastyczna społeczność, której staniesz się częścią!

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/youthinleadership

banner_yinl

Ogólnopolska Konferencja Mediów Studenckich w Krakowie.

Rozpoczęły się przygotowania do III edycji Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Studenckich w Krakowie. Uznani w branży dziennikarze poprowadzą warsztaty i panele skierowane do redakcji studenckich z całej Polski. Do tej pory byli to Marcin Meller, Dariusz Bohatkiewicz, Janina Paradowska, Piotr Mucharski czy Jakub Porada. Finał działań już w kwietniu 09-11.04.2014 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt pod adresem e-mail: konferencja@radiofrycz.pl oraz o śledzenie strony i oficjalnego fanpage’a Konferencji:
www.radiofrycz.pl
www.facebook.com/spotkaniemediowstudenckich.
baner_oficjalny

26.02.2014 KONKURS ŻYWIENIE W PIGUŁCE

 Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów oraz absolwentów kierunków związanych z żywieniem człowieka do wzięcia udziału w konkursie „Żywienie w pigułce”, który jest częścią projektu Nestlé Nutrition, Health and Wellness.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu – „Pigułki wiedzy” – na temat dowolnego zagadnienia z zakresu żywności i żywienia człowieka.Aby wziąć udział w konkursie należy:

  1. Nagrać materiał filmowy „Pigułka wiedzy” oraz zamieścić go na portalu Youtube.pl.
  2. Wysłać link do filmu oraz swoje CV na adres konkursnhw@pl.nestle.com, z dopiskiem „Żywienie w pigułce”.

Ważne daty:

  1. 26.02 – 08.04.2014r. – czas nadsyłania prac konkursowych
  2. 08.04.2014r., godzina 23.59 – ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych.
  3. 15.04.2014r. – ogłoszenie wyników.

Nagrody:

Na zwycięzcę konkursu czeka praca w roli Specjalisty ds. Żywienia podczas ogólnopolskiego roadshow zorganizowanego w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo” w okresie od maja do czerwca 2014r.

Zapraszamy do zabawy!

Wszystkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres konkursnhw@pl.nestle.com.

NHW_mailing_Żywienie w pigułce_140228_FINAL

Konkurs na pomysł!

Trwa V edycja Konkurs na Pomysł! Łączy on w sobie możliwość rozwinięcia talentów i okazję do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

Aby wziąć udział w konkursie – należy wypełnić formularz na stronie internetowej konkursu, w którym trzeba krótko opisać swój pomysł. Na podstawie przesłanego formularza jury wybiorą zgłoszenia, które przejdą do kolejnego etapu. Kolejność zgłoszeń nie mawpływu na rozstrzygnięcie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2014 roku.

Cztery Pory Roku – ZIMA 2014 – inicjatywa Lubelskiego Forum Młodych Lewiatan

cztery

„W imieniu studentów i absolwentów zrzeszonych w Forum chcemy zaprosić Was do udziału w naszym kolejnym projekcie „Cztery Pory Roku – Zima”, który odbędzie się w dniach 13-17 stycznia. Tym razem tematyka wydarzenia dotyczyć będzie zakładania i prowadzenia własnego biznesu.
Myślisz o założeniu firmy? Nie wiesz od czego zacząć prowadzenie biznesu? A może chcesz dowiedzieć się jak negocjować i efektywnie pracować w zespole? W takim razie musisz się u nas pojawić! Podczas szkoleń zaproszeni przez nas trenerzy- praktycy przekażą Ci ciekawe informacje i wskazówki przydatne w budowaniu własnej kariery zawodowej.

Harmonogram:
13.01 Jak założyć własną firmę bez kapitału – Marcin Kruk
14.01 Negocjacje w biznesie – Mariusz Wiśniewski
15.01 Własna działalność gospodarcza a forma prawna – Michał Malec
16.01 Biznesplan – Lubelska Fundacja Rozwoju
17.01 Komunikacja w zespołach – Tomasz Telej

Serdecznie zapraszamy!!

https://www.facebook.com/events/237630539748190/?fref=ts

Portal e-biotechnologia.pl nominowany w konkursie PAP

e-bio1

Portal e-biotechnologia.pl jest nominowany w konkursie Polskiej Agencji Prasowej Popularyzator Nauki 2013 w kategorii Nauka w Internecie.
Prosimy o głosy w tym bardzo ważnym dla nas plebiscycie!

http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,397911,konkurs-trwa—zapraszamy-do-glosowania.html

Zapisy na szkolenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

To już ! Zapisy na szkolenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości ruszyły!
Szkolenia są pogrupowane wg dni, w których będą się odbywały. Kiedy już znajdziesz interesującą Cię pozycję, kliknij na „Zapisz się!”, a następnie uzupełnij formularz zgłoszeniowy.
O przyjęciu na poszczególne wydarzenia decyduje kolejność zgłoszeń
Zapisy zostaną zamknięte na dzień przed szkoleniami, lub w momencie wyczerpania przewidzianych miejsc.
Uczestnictwo we wszystkich szkoleniach i wydarzeniach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest BEZPŁATNE

Szczegółowy program znajdziecie tutaj: http://tydzienprzedsiebiorczosci.eu/1/content/view/3/3/

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 

 

Rocket Internet wraz z firmą CupoNation organizuje sesje szkoleń online, których tematyka skupia się na obszarze przedsiębiorczości oraz marketingu internetowego.

Banner_webinar_71KB