Category Archives: Sport

Gala Sportu Akademickiego 2014

Gala

10 października br. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyło się coroczne sportowe podsumowanie roku akademickiego 2013/2014 studentów wszystkich polskich uczelni, na które przyjechało ponad 300 znamienitych gości. Organizatorem była Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Katowicach. Na Gali Sportu Akademickiego wyróżnione zostały najlepsze uczelnie, kluby oraz medaliści Zimowej Uniwersjady, Akademickich Mistrzostw Świata oraz Europejskich Igrzysk Studenckich. Ponadto wręczono odznaczenia i wyróżnienia za pracę i osiągnięcia w roku akad. 2013/2014. Laureatką nagrody im. Eugeniusza Pietrasika za szczególny wkład w działania na rzecz promowania i rozwoju sportu w środowisku akademickim została m.in. Anna Romanowska, prezes KU AZS UP w Lublinie.

Paula Fłakowska

Lubelska Uniwersjada.

DSC_5855n[1]

W dniach 8–10 listopada odbyłwała się Lubelska Uniwersjada, czyli Mistrzostwa Studentów I roku, wcześniej nazywane Spartakiadą. Konkurencje rozgrywały się w halach pięciu lubelskich uczelni – Uniwersytetu Przyrodniczego, Katolickiego Uniwerystetu Lubelskiego, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego, a także w Parku Akademickim.

Sukces wymaga wysiłku – wywiad z Marcinem Piechotą, wicemistrzem Europy juniorów w kulturystyce, studentem UP

Mistrzostwa Polski seniorów autor - Muscular Development (1)

Karol Milaniuk: Jesteś studentem trzeciego roku techniki rolniczej i leśnej na Uniwersytecie Przyrodniczym. Skąd wzięło się u Ciebie zainteresowanie kulturystyką?

Marcin Piechota: Kiedy zaczynałem ćwiczyć na siłowni, nie wiedziałem jeszcze, czym jest kulturystyka. Tak naprawdę zaszczepił to we mnie mój trener z Ostrowca Świętokrzyskiego, pan Grzegorz Kępa z klubu „Black and White Ostrowiec Świętokrzyski”. On pierwszy zaczął mnie namawiać do treningu typowo kulturystycznego, żeby spróbować swoich sił i startować w zawodach. Zanim nastąpił mój pierwszy start minęły 4 lata.