Salon Maturzystów 2014

Salon

W dniach 8–9 września br. w Centrum Kongresowym UP w Lublinie odbył się Salon Maturzystów, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Pierwszy dzień poświęcony został uczniom liceów, drugi zaś – młodzieży kształcącej się w technikach.

W trakcie Salonu maturzyści mieli okazję do wysłuchania prelekcji oraz wykładów prowadzonych m.in. przez przedstawicieli Okręgowej Komisji Edukacji. Udział wzięli również: lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz,dyrektor Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Krakowie Lech Gawryłow oraz prorektor ds. studenckich i dydaktyki UP prof. dr hab. Krzysztof Gołacki.

W organizacji przyszłej kariery pomagali maturzystom doradcy zawodowi, a swoją ofertę na 22 stanowiskach przedstawiały uczelnie z Lublina i całej Polski. Omawiano również zmiany, jakie zostały wprowadzone w egzaminie dojrzałości, m.in. modyfikację klucza, rezygnację z prezentacji maturalnych na rzecz egzaminu ustnego. Młodzież mogła otrzymać Informator Maturzystów 2015 wydany przez „Perspektywy”.

Michał Imbierowicz