Gala Sportu Akademickiego 2014

Gala

10 października br. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyło się coroczne sportowe podsumowanie roku akademickiego 2013/2014 studentów wszystkich polskich uczelni, na które przyjechało ponad 300 znamienitych gości. Organizatorem była Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Katowicach. Na Gali Sportu Akademickiego wyróżnione zostały najlepsze uczelnie, kluby oraz medaliści Zimowej Uniwersjady, Akademickich Mistrzostw Świata oraz Europejskich Igrzysk Studenckich. Ponadto wręczono odznaczenia i wyróżnienia za pracę i osiągnięcia w roku akad. 2013/2014. Laureatką nagrody im. Eugeniusza Pietrasika za szczególny wkład w działania na rzecz promowania i rozwoju sportu w środowisku akademickim została m.in. Anna Romanowska, prezes KU AZS UP w Lublinie.

Paula Fłakowska